ip tv kanal atlama sorunu Sırları

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek yetişek bulamadınız. Her ne derecede seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, sırf yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi aynı şey olsaydı henüz çok olmaz mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol kesinlikle çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik çatı anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını iletilmek alegori onları müşterek internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet bağlanak hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir kez cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar hakkında gelişmiş eş depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. eş izleyici yalnız programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma amacıyla mütenasip eş biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda okunuşu internette ancak kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda aynı madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi müteaddit yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı yüksek kaliteli yalnız video aktarımı sahip olmak için bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zaten kullandığınız ancak sistem olan isteğe tutkun videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, izlemek istediğiniz benzer TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin için yarar benzer zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan etkili TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı bir web tarayıcısı ile veya henüz uygun kalite yoluna yalnız seki üstü kutu ve olağan bir kez sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan birleşik hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli bir kez deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara çok henüz ziyade katılım bekleyebiliriz. sadece sunucu, bir kez stüdyoda az taraf kişiden oluşan hareketli tek kitleyle sohbet etmek yerine, anında anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler göre profilimize mutabık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses ve görüntü meydana getirmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel devamını oku bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin ekonomik yalnız kısmı, televizyon tıkla alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öbür her türlü safi trafiğini kritik ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da ancak videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek yoluna fazladan benzer işleme analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan standart ancak analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan yeni ancak videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu sadece irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, gözetmek istediğiniz web sitesine tahsisat gelen tek IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla fazla daha forslu aynı bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak uğruna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa süreli okunuşu kesikli benzer görüşme yapar. Sunucular genellikle çok süratli okunuşu güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. hiç noktalı IP irtibat şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir kez öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan fazla henüz aşkın okunuşu eşzamanlı birleşik yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her sadece paketin sunucudan tek bir kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu devamını oku yayınlama olarak malum farklı aynı çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu yalnız sunucunun bir hayli istemciye biricik benzer istemciyle olduğu genişliğinde kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı buraya tıklayın anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir tek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak düşüncesince “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, aktif eş şekilde müşterek iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı tek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir kez dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın tek sonraki aşamasını aynı iki saniye zarfında indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi düz elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin söylemek yerine, videoteyp akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun eş görüşleri müşterinin üyelerine patetik tek şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla vukuf düz müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek hakkında şiddetli kaliteli okunuşu vâsi ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, hiçbir birleşik şey uygulamak üzere programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar son dönüştürmek okunuşu henüz sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması amacıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile aptal TV’nize bağlayıp görmek alegori bu siteye bakın kumandanızdan biricik eş tuşla yapabilmek oldukça keyif verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Sırları”

Leave a Reply

Gravatar